Argiope
189. skautský křesťanský oddíl
"Chuck Norris je dobrej, ale skaut je lepší."
Carousel jQuery

Argiope je dívčí skautský oddíl z Prahy 5.
Každý týden se scházíme na schůzkách v klubovně, která se nachází v areálu zlíchovské fary. Na schůzkách si hrajeme, získáváme nové znalosti i zkušenosti a učíme se jak pracovat v partě i jak poznat, na co jsme dobrá každá zvlášť. Na schůzkách klademe důraz na individuální a kamarádský přístup.

Jednou do měsíce pak pořádáme výpravy buď jednodenní po Praze nebo nejblížsím okolí, nebo vícedenní do blížších i vzdálenějších míst naší vlasti. Poznáváme nová místa, rozvíjíme svůj vztah s přírodou a hlavně, trávíme čas s partou kamarádů.

V létě jezdíme na letní tábor, který trvá 14 dní, spíme v podsadových stanech nebo v tee-pee, užíváme si přírody a samostatnosti bez civilizace. Tábor je vyvrcholením skautského roku a my si z něj vždy přivezeme nezapomenutelné zážitky!

Skauting nám umožňuje účastnit se i mnoha dalších akcí, ať už jde o zajímavé přednášky, kurzy, nebo mezinárodní akce jako bylo třeba středoevropské jamboree CEJ v roce 2014.

Klademe důraz také na vzdělání a všechny holky, které se podílejí na vedení oddílu postupně procházejí rádcovskými, čekatelskými a snad jednou i vůdcovskými kurzy.

Náš oddíl vyrostl na základě křesťanského skautského oddílu. V současnosti jsme v oddíle tak půl na půl a klademe velký důraz na toleranci k názorům druhých a na vnímání plurality dnešního světa.

• Závěrečná "kolečková" výprava

• Výprava do Jindřichova Hradce 8.-10. 6. 2018